Charakterystyka Królika

Moje zdjęcie
Elbląg, Warmińsko-Mazurskie, Poland
Jestem Żoną i Matką. Kolekcjonerem i Czytaczem. Budowniczym swojej małej rodziny. Mój MałżOn to odważny, lecz nico leniwy lew. Mój Syn to Mały leśny troll o najmądrzejszych oczach świata. Ja to Chaotyczny Królik, kobieta o wielkim sercu i duszy wielkości lalki Barbie. Sprzątam, gotuję i piszę, a przede wszystkim żyję! Oj, tak- żyję pełnią życia!!!

wtorek, 23 marca 2010

Ni pies, ni wydra

Niedawno na Allegro trafiła mi się laleczka cudnej urody. Za niewielkie pieniądze nabyłam Barbie o bardzo nietypowym makijażu:

Wielkie wrażenie zrobiły na mnie te niesamowite, żółto- zielone oczy i czerwone usta. Kolory bardzo nie w stylu Mattel'a. Barbie ma także kolczyki w kształcie różyczek w tym samym kolorze co wargi:

Dzięki informacjom zaczerpniętym z bloga Barbie Collection wiem, że ten mold był stosowany przede wszystkim u modelu Teen Talk Barbie. Kolczyki Barbie utwierdzają mnie w przekonaniu, że w istocie główka lalki pochodzi od Teen Talk Barbie,o której ciekawy artykuł można przeczytać tutaj.

Problem z lalkami Teen Talk polega na tym, że występują one w różnych kombinacjach kolorystycznych włosów i makijaży. Po długich poszukiwaniach znalazłam na Ebay Teen Talk Barbie z blond włosami i żółtymi oczami:Tutaj cała postać w pudełku:Moja posiada szopę blond, kręconych włosów, które po umyciu zrobiły się puszyste i pachnące. Jakaś małoletnia fryzjerka trochę zmieniła oryginalna fryzurę, ale nie jest tragicznie.


Niestety lalka nie posiada ciała Teen Talk Barbie. Przypuszczam, że ktoś przełożył głowę na ciało My First Barbie i zrobił to na tyle umiejętnie, że nie uszkodził ani głowy ani szyi lalki. Pani, od której kupiłam lalkę twierdzi, że nie zamieniała główki, ani nie posądza o to swojej córki. Tajemnica pozostaje nierozwiązana.

Korpus Barbie jest sygnowany rokiem 1966. Lalka ma proste ręce, nogi wykonane są z plastiku, czyli nie zginają się w kolanach. Jedna nóżka jest na stałe lekko ugięta.


Buciki typu Ballerinki też są na stałe namalowane na stópkach:

Jak widać farba się trochę starła, ale i tak są w dobrym stanie.

Sukienka lalki jest oryginalna firmy Mattel, różowa i błyszcząca.
Cała lalka sprawia bardzo solidne wrażenie. Plastik jest dobrego gatunku i jest to zdecydowanie jedna z ładniejszych lalek na półce.

3 komentarze:

 1. Na pewno ktoś jej zamienił ciałko ,bo mam laleczkę z takim ciałkiem ma ono białe majteczki we wzorki z literą B , a lalka nazywa się Barbie chic pochodzi z 2002r

  OdpowiedzUsuń
 2. moze i hybryda, ale ładna i dobrze wygląda "poskładana":)
  lilavati112

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne ma te oczyska :)
  dziś czytamy Cię od początku.
  Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń